fbpx
Loading...

PRACOWNIA ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

Magdalena Markiewicz

Oferuję profesjonalne usługi z zakresu architektury krajobrazu.
Specjalizuję się w projektowaniu prywatnych ogrodów przydomowych, zieleni przy firmach oraz terenów zieleni miejskiej, głównie w stylu naturalistycznym.

Działam przeważnie  na terenie woj. warmińsko-mazurskiego, a także realizuję projekty w trybie online na terenie całej Polski i za granicą.

Marzysz o pięknym ogrodzie?

Skontaktuj się ze mną, a ja pomogę Ci zrealizować to marzenie!

Dr Magdalena Markiewicz
projektantka ogrodów i terenów zieleni miejskiej 

Stawiam na funkcjonalne rozwiązania w projektowanych ogrodach. Tworzę przestrzenie estetyczne, użyteczne oraz dopasowane
do charakteru miejsca i potrzeb Inwestora.

Projektuję głównie ogrody naturalistyczne
i ekologiczne, wpisujące się w otaczający krajobraz.

ja

CO PROJEKTUJĘ?

OGRODY PRZYDOMOWE

 • projekty niedużych ogrodów przy domach szeregowych,
 • projekty ogrodów o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych,
 • projekty ogrodów kilkuhektarowe.

ZIELEŃ PRZY FIRMACH

 • zagospodarowanie terenu przy firmie,
 • zagospodarowanie terenu przy restauracji, hotelu itp.

ZIELEŃ MIEJSKA

 • projekt parku,
 • projekt zieleni osiedla.
 • projekt ronda.

PORTFOLIO PROJEKTÓW

PRZYKŁADOWE PLANY OGRODÓW

Ogród zgodny z zasadami feng shui (Łódź)

Ogród naturalny z rabatami deszczowymi (Sorkwity)

Skwer przy świetlicy (Olsztyn)

PRZYKŁADOWE WIZUALIZACJE

Rabata pod brzozami

Wgłębnik z miejscem na palenisko

Skarpa

JAK WYGLĄDA PRZEBIEG WSPÓŁPRACY?

KONTAKT

Spotkanie w siedzibie pracowni lub kontakt drogą telefoniczną / mailową,

SPOTKANIE

Spotkanie ze mną na terenie planowanej inwestycji. Podczas spotkania omawiamy Twoje potrzeby i oczekiwania względem przyszłego ogrodu. Na spotkaniu przedstawiam indywidualną ofertę z kosztorysem bądź przesyłam ją drogą elektroniczną.

UMOWA

Po zaakceptowaniu oferty podpisujemy umowę.

PROJEKT

Przystępuję do prac nad koncepcją ogrodu. Po zaakceptowaniu koncepcji wykonam projekt właściwy, projekty techniczne oraz wizualizacje projektowanego ogrodu.

ogród

ILE KOSZTUJE PROJEKT OGRODU?

Każdy projekt wyceniany jest indywidualnie, dzięki temu mogę dostosować ofertę do potrzeb i możliwości finansowych Inwestora.

Co wpływa na koszt projektu ogrody?

 • powierzchnia terenu i jego ukształtowanie
 • lokalizacja
 • stopień skomplikowania
 • zakres dokumentacji
 • nadzór podczas realizacji

ILE TRWA PROCES PROJEKTOWANIA OGRODU?

Proces projektowania ogrodu zwykle trwa od 1 do 3 miesięcy. Wszystko zależy od ilości dokumentacji, powierzchni jak i decyzyjności Inwestora.

CO ZAWIERA PROJEKT OGRODU?

Na projekt ogrodu składają się:

 • projekt koncepcyjny – jest to pierwszy etap procesu projektowego. Określa wstępną wizję funkcjonalno – przestrzenną projektowanej przestrzeni, bez szczegółowych rozwiązań. Ukazuje on charakterystykę ogrodu – linie rabat i trawnika, styl ogrodu, dobór kolorystyki, wstępny dobór małej architektury ogrodowej i materiałów.
 • projekt techniczny – stanowi podstawę podczas realizacji ogrodu. Zawiera on szczegółowe opracowanie projektu koncepcyjnego wzbogaconego o wcześniejsze sugestie Inwestora. W skład projektu technicznego wchodzą: rysunki techniczne (rzuty, widoki, przekroje); spis materiałów jakie będą użyte podczas realizacji ogrodu; propozycje małej architektury ogrodowej.  W projekcie technicznym ogrodu znajdują się kluczowe informacje dotyczące m.in. gatunków roślin, rozstawy sadzenia oraz wymiarowanie poszczególnych elementów.
 • projekt nawierzchni – dokument określający szczegóły wykonania nawierzchni w danym miejscu, np. na tarasie, w ogrodzie, na podjeździe, czy na parkingu. Projekt ten składa się z różnych elementów, takich jak plan nawierzchni, opis materiałów, sposób układania, wymiary.
 • projekt oświetlenia – plan ogrodu z zaznaczonymi punktami źródła światła: lampy ogrodowe, oświetlenie najazdowe itp. Jest to dokument, który określa model źródeł światła oraz temperaturę barwową.
 • projekt małej architektury – dokument, który określa wygląd, funkcje oraz parametry techniczne obiektów małej architektury (altany, pergole, ławki i inne).
 • wizualizacje – to graficzna metoda przedstawienia wybranych kadrów ogrodu,  pozwalająca na zobrazowanie ogrodu w sposób realistyczny.
 • spis roślinności –  dokument opisujący zaprojektowane gatunki roślin. Spis roślin zawiera następujące informacje: nazwa gatunku i odmiany po łacinie oraz w języku polskim, liczbę sztuk oraz numerację w projekcie.
 • zalecenia pielęgnacyjne –  termin sadzenia poszczególnych roślin oraz ich ogólna charakterystyka.

NADZÓR AUTORSKI

W ramach usług projektowych istnieje możliwość skorzystania z dodatkowo płatnego nadzoru nad realizacją projektu. Dzięki temu Inwestor ma pewność, że prace będą wykonywane zgodnie z projektem, a wszelkie problemy zostaną rozwiązane na bieżąco.

REFERENCJE

237068620_2026833790805815_9032992619252104642_n
Polecamy Panią Magdę z całego serca! Widać, że ogrody to jej miłość i pasja. Pani Magda spełniła nasze oczekiwania o ogrodzie, w którym są ulubione rośliny i który jest prosty w obsłudze. W ogrodzie mamy altankę, miejsce na ognisko, mini plac zabaw dla dzieci, przestrzeń do gry w badmintona oraz domek na składowanie kosiarki i narzędzi ogrodowych. Po 10 latach nasz ogród urósł, nadal nam się podoba i cieszy nasze oczy.
358106667_6560491120684771_4709423888108147801_n
Z przyjemnością rekomenduję panią Magdalenę jako wiarygodną i kompetentną osobę, która zaprojektowała i wykonała mój ogród. Współpraca układała się w sposób wzorcowy i satysfakcjonujący. Pani Magdalena oferuje usługi wysokiej jakości, praca jest estetyczna i ciekawie zaaranżowana. Ogród został wykonany zgodnie z ustaleniami i w umówionym terminie.
349077007_1290629221851308_6443975259497584396_n
Magda stworzyła dla mnie projekt ogrodu zgodny z zasadami Feng Shui. Zaprojektowała świetną aranżację idealnie dopasowaną do potrzeb mojej rodziny. Przy doborze roślin uwzględniła te, które lubię, ale zaproponowała też inne ciekawe rozwiązania. Wysłuchała moich potrzeb, uwzględniając je w swojej wizji mojego ogrodu. Cały czas objaśniała, służyła radą. Magda jest cudowną i konkretną osobą. Ma niezwykły dar czytania w myślach i potrafi tak zaczarować ogród, by odwzorował duszę właściciela. Jestem zachwycona tym co dla mnie stworzyła.