fbpx
Loading...

O projekcie ogrodu warto pomyślec już zimą

Jesteście na moim blogu i czytacie ten post, więc zapewne posiadacie już zielony kawałek swojego raju.
Zima się zbliża i coraz więcej czasu będziemy spędzali w swoich cieplutkich domach czytając magazyny ogrodnicze w poszukiwaniu inspiracji na nadchodzący sezon wiosenno-letni.
Zima to idealny wręcz czas na zaplanowanie przyszłych rabat, kwietników czy też całych ogrodów.
Zacznijmy od znalezienia pomysłu na projekt ogrodu. Inspiracją będą książki i pisma ogrodnicze
(dostępne na naszym rynku: Ogrody, Mój Piękny Ogród, Wnętrze i Ogród, Działkowiec itd.).
Są pełne fachowych porad, gotowych przepisów i pięknych zdjęć.
Kiedy już wiemy, jaki ma być styl naszego ogrodu i jakie funkcje ma pełnić, warto odpowiedzieć sobie
na pytanie “Czy sam potrafię zaprojektować ogród ?” Jeśli cechuje nas wytrwałość i cierpliwość,
mamy wyobraźnię przestrzenną i lubimy wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu, możemy się od razu zabrać do pracy. Jeżeli nie, lepiej zatrudnić firmę, która zrobi to za nas. Sporządzi szczegółowy projekt ogrodu, dołączy spis gatunków planowanych roślin i udzieli wskazówek dotyczących ich pielęgnacji.

Oto kilka naszych projektów:

 
przykładowe projekty  :
 
 
 
i realizacje:
Inspiruję doświadczeniem ogrodniczym i pokazuję, że aranżacja ogrodu wcale nie musi być skomplikowana. Moje doświadczenie opiera się na nieustannie kontynuowanej edukacji ogrodniczej popartej wieloletnią praktyką zawodową. Jestem właścicielką Ogrodów Pokazowych na Mazurach "Ogrody Markiewicz". Zawód wykonywany: edukator ogrodnik , projektantka ogrodów. Wykształcenie: doktor nauk ekonomicznych

Comments

  • Giga
    9 listopada 2011

    To dobre dla Tych, co będą ogrody zakładać lub chcieć w nim zrobić "rewolucję". Ja mojego ogródka już nie zmienię. Pozdrawiam

  • Magmark
    9 listopada 2011

    Ja nie mówię aby zaraz rewolucje przeprowadzac w ogrodzie 🙂 ale zmiany są dobre. Czasami trzeba ogród odświeżyc aby nabrał nowego blasku. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się na newsletter!