fbpx
Loading...

Blog

Ogród Majorelle

     Wróciliśmy właśnie z pięknej wyprawy do Maroka, gdzie zwiedzaliśmy przepiękne zakątki południowych terenów tego urokliwego kraju.Zwiedziliśmy również jedno z bardziej znanych miast jakim jest Marrakesz. W tym mieście bowiem znajduje się słynny Ogród Majorella. Jacques Majorelle francuski malarz (1886-1962) zachwycił się miastem Marrakesz i postanowił się w nim osiedlić. Wybudował piękny dom i ogród gdzie z dala od zgiełku miasta mógł w spokoju i ciszy tworzyć swoje dzieła. Majorelle stworzył swój ogród z bujną tropikalną roślinnością – żywe dzieło sztuki 🙂 W Ogrodzie Majorelle podziwiać można m.in.: liczne kaktusy, juki, lilie wodne, bugenwille, palmy daktylowe, bananowce, bambusy i wiele, wiele innych nieznanych mi roślin. Wszechobecna zieleń idealnie komponuje z architekturą ogrodową: murkami, fontannami i trejażami fikuśnie pomalowanymi w kolorze kobaltowym – nazwanym blue Majorelle. 
    Po śmierci malarza, ogród przez wiele lat pozostaje zaniedbany i opuszczony. W latach 80-tych ogród staje się własnością Yves Saint Laurenta i Pierra Berge. Po śmierci YSL jego prochy zostały rozrzucone w różance ogrodu prywatnego. 
Od wejścia przywitały nas olbrzymie bambusy, poczułam się jak malutka Alicja w krainie czarów. 
Zapraszam na spacer i relaks 

 

W ogrodzie wydzielone zostało specjalne miejsce poświęcone pamięci YSL

a tak prezentują się tabliczki z opisem roślinności

Mam nadzieję że spodobał się Wam ten cudny ogród i jesteście nim oczarowani tak jak ja jestem. Zaczerpnęłam wiele inspiracji, które z pewnością zastosuję w swoim prywatnym ogrodzie. 
W najbliższym poście postaram się pokazać kolejne piękne zakątki Maroka. 
Do usłyszenia

Inspiruję doświadczeniem ogrodniczym i pokazuję, że aranżacja ogrodu wcale nie musi być skomplikowana. Moje doświadczenie opiera się na nieustannie kontynuowanej edukacji ogrodniczej popartej wieloletnią praktyką zawodową. Jestem właścicielką Ogrodów Pokazowych na Mazurach "Ogrody Markiewicz". Zawód wykonywany: edukator ogrodnik , projektantka ogrodów. Wykształcenie: doktor nauk ekonomicznych

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *