fbpx
Loading...

Blog

Ogrody na dachu Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

     Ubiegły weekend spędziliśmy między innymi w stolicy. Po drodze wstąpiliśmy na chwilę do Łodzi, aby podziwiać światełka na Light Music Festival – było jak co roku wspaniale.
Wracając jednak do Warszawy, chciałabym oprowadzić Was po przeuroczym, niezwykle nowoczesnym i jakże odkrywczym ogrodzie na dachu Centrum Nauki Kopernik. Ogród ten ma dość sporą powierzchnię i można tu ciekawie spędzić chwilkę z dala od zgiełku wielkiego miasta. Ja wypoczęłam, pomimo, iż spacer był niemalże w biegu (wpadliśmy tam 10 min. przed zamknięciem obiektu). Ogród sprawia wrażenie krajobrazu z kosmosu, tu i ówdzie wyrastają dziwne konstrukcje niczym wulkany na Marsie. Cały ogród urządzony jest na zasadzie wzniesionych rabat obsadzonych roślinnością odporną na suszę, silne wiatry oraz duże nasłonecznienie.

i widok na stadion narodowy jeszcze przed meczem Polska – Niemcy

w oddali wulkan 🙂

Inspiruję doświadczeniem ogrodniczym i pokazuję, że aranżacja ogrodu wcale nie musi być skomplikowana. Moje doświadczenie opiera się na nieustannie kontynuowanej edukacji ogrodniczej popartej wieloletnią praktyką zawodową. Jestem właścicielką Ogrodów Pokazowych na Mazurach "Ogrody Markiewicz". Zawód wykonywany: edukator ogrodnik , projektantka ogrodów. Wykształcenie: doktor nauk ekonomicznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *