fbpx
Loading...

Blog

Z wizytą w winnicy

   Pod koniec września udaliśmy się z wizytą do winnicy. Winnica położona jest we wsi Gorło na Mazurach Garbatych, a właścicielami są Monika i Marcin Dąbkowscy.
Uprawiane są tam trzy odmiany winogron: Solaris, Rondo i Regent.
Próbowałam owoców – istna poezja smaku. Niestety nie dane nam było spróbować wina, gdyż wszystkie butelki zostały już opróżnione – co tylko potwierdza fakt, iż wino mazurskie jest wyśmienite. 

Winnica nie jest zbyt duża, jednak wystarczająca aby zaopatrywać w smakowity trunek turystów z pobliskiej agroturystyki “U Idalii”. Agroturystyka ta stanowi też kompleks całego założenia. 

Ojciec właściciela winnicy udzielał nam cennych wskazówek na temat hodowli i uprawy winogron, kto wie może u nas również powstanie kiedyś zalążek prawdziwej winnicy. 

Zapraszamy do agroturystyki “U Idalii” – miejsce tak urokliwe, że chce się tam zostać na dłużej

Inspiruję doświadczeniem ogrodniczym i pokazuję, że aranżacja ogrodu wcale nie musi być skomplikowana. Moje doświadczenie opiera się na nieustannie kontynuowanej edukacji ogrodniczej popartej wieloletnią praktyką zawodową. Jestem właścicielką Ogrodów Pokazowych na Mazurach "Ogrody Markiewicz". Zawód wykonywany: edukator ogrodnik , projektantka ogrodów. Wykształcenie: doktor nauk ekonomicznych

Comments

 • HOME
  9 października 2014

  pięknie 🙂

 • Iwona
  9 października 2014

  Jak ja kocham winnice, chciałabym mieć taką , chociaż malutką
  Super wycieczkę mieliście
  Pozdrawiam ciepło!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *