fbpx
Loading...

Blog

Polecane książki o tematyce ogrodniczej nawiązujące do sztuki feng shui

Częstym pytaniem jaki mi zadajecie jest to o książkach feng shui, a mianowicie: jakie polecam książki o sztuce feng shui, które nawiązują do ogrodnictwa. Otóż jest ich kilka i chciałabym króciutko o nich dziś tu wspomnieć.


Moje ulubione książki dotyczące filozofii, czy też sztuki feng shui napisane zostały przez Lillian Too – słynną ekspertkę w tej dziedzinie. Uwielbiam jej podejście do tematu, rzeczowość oraz łatwość przekazu wiedzy. Lillian Too ma miliony czytelników swoich książek na całym świecie. Wielu ludzi wykorzystuje jej praktyczne rady dla poprawy jakości swojego życia.

Książek dotyczących sztuki feng shui jest mnóstwo, jednak wciąż za mało jest tych dotyczących ogrodnictwa. Dziś zaprezentuję Wam jedynie kilka z nich, które warto mieć
w swojej biblioteczce.


Feng Shui ogrodów i ogródków działkowych

To pięknie ilustrowany, praktyczny poradnik dla każdego posiadacza ogrodu i działkowicza.

Objaśnia jak zaprojektować ogród i działkę zgodnie z zasadami sztuki feng shui, aby żyć w szczęściu i miłości. Wprowadza w teorię i praktykę feng shui, dzięki czemu, nawet mieszkając w środku miasta, można zapewnić sobie dobroczynny wpływ feng shui poprzez odpowiednie skomponowanie skrzynki na kwiaty, balkonu i trawnika przed blokiem.

Zawiera przewodnik po najlepszych roślinach oraz ostrzega przed tymi, których należy się wystrzegać.

Seria poradników Feng Shui autorstwa Lillian Too

Niezwykle interesujące poradniki dzięki którym można poznać podstawy sztuki feng shui oraz ich zastosowania praktyczne. Autorka w nowoczesny sposób wykazuje, że świadome dbanie o własną przestrzeń życiową daje szczęście, harmonię, zdrowie oraz ogólny dobrobyt.
W poradnikach tych można odnaleźć wiele wskazówek, w jaki sposób poprawić swój styl życia.

Nie są to książki dotyczące stricte ogrodnictwa, jednak wiele tematów nawiązuje do przestrzeni wokół domu.

Feng shui. Najlepsza metoda urządzania ogrodu

Książka autorstwa Elisabeth Kislinger i Helgi Hofmann to książka, która proponuje wiele nowatorskich rozwiązań, które można zastosować w każdym ogrodzie.

Poradnik ten w przejrzysty sposób przedstawia podstawowe zasady feng shui oraz możliwości ich wykorzystania w warunkach naszej europejskiej kultury. Książka zachęca do kontemplacji i medytacji w ogrodzie.

Niektóre z zagadnień pojawiających się w poradniku: zakładanie ogrodu feng shui od podstaw, rośliny w ogrodzie feng shui, woda żródłem życia.

Feng Shui Dom i ogród

To wiele praktycznych porad dotyczących osiągnięcia szeroko rozumianej harmonii – jak żyć w zgodzie z naturą.

W książce tej znajdziecie liczne propozycje kształtowania przestrzeni np. zaaranżowania domu i ogrodu.

Bardzo dużo treści poświęconej ogrodowi, tarasowi i balkonom.

Po więcej informacji na temat książek dotyczących sztuki feng shui zapraszam na live, który odbędzie się na moim profilu Instagrama w dniu 19 stycznia (czwartek).

Inspiruję doświadczeniem ogrodniczym i pokazuję, że aranżacja ogrodu wcale nie musi być skomplikowana. Moje doświadczenie opiera się na nieustannie kontynuowanej edukacji ogrodniczej popartej wieloletnią praktyką zawodową. Jestem właścicielką Ogrodów Pokazowych na Mazurach "Ogrody Markiewicz". Zawód wykonywany: edukator ogrodnik , projektantka ogrodów. Wykształcenie: doktor nauk ekonomicznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *