fbpx
Loading...

Blog

Spacerkiem po wiosennym ogrodzie

       Świąteczna, bezstresowa atmosfera pozwoliła mi na chwilę odpoczynku i relaksu w ogrodzie. W końcu mogłam położyć się na trawie i popstrykać zdjęcia wszystkim żyjątkom w naszym ogrodzie, jak również wielobarwnym kwiatom. Hmm.. jak cudnie…..  🙂 Szkoda że tak mało jest podobnych chwil podczas zwariowanego tygodnia pracy ogrodnika, szczególnie w sezonie wiosennym. 

Pszczółki pięknie pracują, kiedy ja leżę sobie na trawie 🙂 

Uwielbiam szafirki – są to jedne z moich najukochańszych kwiatów wiosennych. 
Białe szafirki, w rzeczywistości były różowe (takie przynajmniej kupiłam), jednak z czasem zmieniły kolor na śnieżno-biały. 
a tak prezentuje się magnolia George Henry’Kern
Uwielbiam tą odmianę, czy uwierzycie że potrafi zakwitnąć kilka razy w sezonie???
Ma specjalny, cieplutki zakątek w naszym ogrodzie – z pewnością dlatego odwdzięcza się tak pięknym kwitnieniem. Magnolie nie lubią przesadzania oraz ingerencji w korzeniach, dlatego też magnolia ta rośnie w tym samym miejscu już od kilku lat i cieszy nasze oko pięknym kwieciem. Magnolia Susan jeszcze nie kwitnie ale za kilka dni zapewne ukaże swoją krasę. 
Spacerkiem zaszłam aż do kącika japońskiego, w którym ustawiliśmy już pierwsze latarenki – pagody. Miejsce to nabiera powolutku charakteru azjatyckiego. Pozostało jeszcze skończyć zbiornik wodny…. i gotowe 🙂 Drzewa i krzewy są jeszcze malutkie, ale za kilka lat będzie tu istny las 🙂 
a teraz coś bliższego naszym klimatom – czyli rodzime bratki.
Takie kompozycje zagościły w drewnianych beczkach w ogrodzie wiejskim. Za kilka tygodni będzie tu kolorowo i zabawnie. 

Powolnym krokiem wracam ze spacerku po Ogrodach. To był piękny, leniwy dzień 🙂 🙂 🙂 

Przed domem nadal wiszą wielkanocne jajeczka na świerkowym drzewku i na sam ich widok uśmiecham się do siebie – jest cudnie !!! Chwilo trwaj !!!

Inspiruję doświadczeniem ogrodniczym i pokazuję, że aranżacja ogrodu wcale nie musi być skomplikowana. Moje doświadczenie opiera się na nieustannie kontynuowanej edukacji ogrodniczej popartej wieloletnią praktyką zawodową. Jestem właścicielką Ogrodów Pokazowych na Mazurach "Ogrody Markiewicz". Zawód wykonywany: edukator ogrodnik , projektantka ogrodów. Wykształcenie: doktor nauk ekonomicznych

Comments

 • Iwona
  22 kwietnia 2014

  Pięknie, cudowny ogród, z przyjemnością pospacerowałam 🙂
  Zazdroszczę magnolii 🙂
  Pozdrawiam cieplutko!

 • Daniela
  22 kwietnia 2014

  Białe szafirki, myślałam że szafirki mają jeden kolor, bo takie rosną u mnie od lat.Piszesz, że były różnokolorowe, to pewnie tak jak z moimi krokusami- kupiłam 3 kolory, a okazało się , że zakwitły tylko w głębokim fiolecie. Za to w moich tulipanach zachodzą mutacje i co roku mam mniej czerwonych, a coraz więcej zółtych. Pozdrawiam i dobrego tygodnia życzę!

 • Magda M
  22 kwietnia 2014

  cieszę się że mogłam być Twoim przewodnikiem po Ogrodzie 🙂

 • Magda M
  22 kwietnia 2014

  Danielo, szafirki kupiłam różowe, jednak w drugim roku zmieniły barwę na biel. Tulipany natomiast zamiast białych kwitną na różowo. Pozdrawiam 🙂

 • GAJA
  24 kwietnia 2014

  Dla mnie szafirki tylko w szafirze, choć białe też ładne. Gdzie kupiłaś latarnie do japońskiego? Jeśli to nie tajemnica.

 • Magda M
  25 kwietnia 2014

  Rzeźby do ogrodu zakupiłam w Nowej Soli, tam jest kilka firm zajmujących się małą architekturą ogrodową.

 • Magdalena
  25 kwietnia 2014

  Chwilo trwaj:) Pogoda nas rozpieszcza, to chyba rekompensata za zeszły rok:)
  Magnolia prześliczna!

 • Agata Murawska
  25 kwietnia 2014

  Piękny ogród:))) Aż miło popatrzeć. Szafirki i bratki przepiękne. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *