fbpx
Loading...

Blog

Donice samonawadniające Urbalive

Ostatnimi czasy mieliśmy przyjemność testować donice samonawadniające Urbalive. Ta linia produktów stworzona została z myślą o osobach zabieganych, lubiących połączenie dobrego designu i użyteczności. 

Urbalive skoncentrowało się na projektowaniu szerokiej gamy produktów zarówno do domu, jak
i do ogrodu, które łączyć mają estetykę z funkcjonalnością. Firma ta duży nacisk kładzie na oryginalną konstrukcję, modułowość oraz wygodę użytkowania.

W ostatnich tygodniach testowaliśmy 3 rodzaje donic tej firmy i musimy przyznać, że bardzo zaskoczył nas nowoczesny design oraz jakość donic.

Pierwszą donicą, w której zasadziliśmy rośliny był kwietnik Urbalive.

Składa się on z 4 drewnianych nóżek oraz podwójnego zbiornika. Dzięki drewnianym nóżkom, dostęp do niego jest bardzo wygodny i niczym nieograniczony. Dolny zbiornik napełniamy wodą, górny natomiast keramzytem i ziemią, a następnie sadzimy rośliny. Górna część donicy od spodu jest podziurkowana, co ułatwia wchłanianie parującej ku górze wody. Posiada także taśmę, której końcówki zamoczone są w wodzie i która również nawadnia rośliny. Prawda, że pomysłowo? Dzięki temu, że donica jest zaopatrzona w podwójne dno i system samonawadniający, możemy zapomnieć o ciągłym podlewaniu roślin. 

Filmik z naszego testu 

Kolejną bardzo ciekawą donicą firmy Urbalive jest model Doppio.

Ma ona bardzo ciekawy kształt oraz 6 wariantów kolorystycznych do wyboru. Donica ta jest przeznaczona do uprawy ziół i roślin doniczkowych. Tak samo jak poprzednia donica, posiada nawadniający system knotowy. Dodatkowo, model ten zaopatrzony jest w czujnik pomiaru wilgotności podłoża. Tak samo jak kwietnik Urbalive, donica Doppio składa się z 2 części, dolnej, do której należy wlać wodę oraz górnej, do której wsypujemy keramzyt i ziemię. 

Ostatnią testowaną przez nas donicą była wielkogabarytowa donica Berberis Duo.

Jest to duża skrzynka, doskonała do uprawy ziół, kwiatów i w szczególności warzyw
(np. pomidory, papryka). Posiada ona podwójne ścianki, chroniące roślinę przed przegrzaniem. Występuje w kilku wariantach kolorystycznych. Idealnie nadaje się na balkony i tarasy. Donica Berberis Duo składa się z jednego dużego pojemnika, do którego zmieści się aż 18 litrów wody oraz 2 mniejszych pojemników, z dziurkami na dole i systemem knotowym, tak jak w przypadku dwóch wcześniej wspomnianych donic. Donica ta posiada również miarkę, dzięki której możemy kontrolować poziom wody w zbiorniku, bez konieczności podnoszenia korytek z roślinami. 

Jeśli chodzi o naszą opinię, bardzo, ale to bardzo zaskoczył nas design donic Urbalive. Dzięki wyborowi kolorystyki możemy dostosować donice do swoich wnętrz, czy to ogrodowych, czy domowych. Poza tym, przy bardzo zabieganym trybie życia (i naszym zapominalstwie 😉 ) donice te sprawdzają się w 100%. Nie musimy pamiętać o częstym podlewaniu roślin. Woda w zbiorniku starcza naprawdę na długo, a dzięki czujnikom i miarkom możemy kontrolować poziom wody
i nawodnienia ziemi. Oprócz tego donice te są dobrej jakości, konkretne i łatwe do utrzymania
w czystości.

Jeśli jesteście ciekawi tego innowacyjnego rozwiązania i spodobał się Wam pomysł donic samonawadniających, zapraszamy na stronę, na której możecie poczytać więcej o każdym modelu i wybrać ten idealny do Waszego wnętrza:

https://eko-ogrod.pl/12-donice-z-nawadnianiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *