fbpx
Loading...

Blog

Jak zaprojektować swoją własną rabatę.

Zbliża się zima, czas gdy coraz więcej czasu spędzamy w domu, przy kominku, herbacie i dobrej książce. Niektórzy z Was zapewne lubią przeglądać zimą magazyny ogrodnicze w poszukiwaniu inspiracji na nadchodzący sezon wiosenno-letni. Zima to idealny czas na zaplanowanie rabat czy też całych ogrodów!
Część z Was pewnie dopiero zakłada swój ogród, część zapewne będzie chciała zrobić małe “przemeblowanie” i pozmieniać coś w swoim ogrodzie na wiosnę.

Gdy już mamy w głowie pomysł nagle pojawia się w niej tysiąc pytań…

Jak zaprojektować swoją własną rabatę? Czy na pewno będzie się ona dobrze komponowała z domem, ogrodzeniem, resztą ogrodu? Bo przecież to istotne, czy rabata będzie zacieniona czy wystawiona na ekspozycję słoneczną, czy będzie tuż przy ogrodzeniu czy może bliżej domu.

Czy gleba w miejscu, w którym chciałbym mieć rabatę na pewno jest do tego przystosowana? Każda roślina przecież ma swoje wymagania glebowe. Co mam zrobić, jeśli nie mam w ogrodzie gleby odpowiedniej do roślin jakie chciałbym posadzić?

Jaki kształt ma mieć moja rabata? Prostokątna, okrągła, nerkowata… Bo przecież kształt i rozmiar rabaty dostosowujemy do charakteru i wielkości całego ogrodu.

Jakie rośliny mam posadzić na rabacie? Czy na pewno róże, które od zawsze mi się marzą będą dobrze rosły w towarzystwie jałowców, czy może lepsze będą żurawki…

No i najważniejsze: Jak to zrobić, żeby z rabaty nie wyszedł jeden wielki “miszmasz”.

Te pytania mogą spędzać sen z powiek niejednemu początkującemu ogrodnikowi.
Gdy już mamy inspirację, jakiś pomysł w głowie, warto odpowiedzieć sobie na pytanie “Czy sam potrafię zaprojektować rabatę (ogród)?”.
Według wielu osób najprostszym sposobem jest po prostu zlecenie komuś zrobienia projektu rabaty, jednak za taki projekt architekci krajobrazu, czy też firmy zajmujące się projektowaniem ogrodów mogą sobie zażyczyć naprawdę sporych kwot, liczonych w setkach złotych.

Czy nie lepiej potrenować trochę swoją wyobraźnię przestrzenną oraz wytrwałość i nauczyć się projektować rabaty samemu?
Za kurs projektowania rabaty zapłacisz raz. Ile rabat zaprojektujesz i wykonasz zależy już tylko od Ciebie i wielkości ogrodu jaki posiadasz  😉

Jeśli więc:

  • chciałbyś dowiedzieć się jak zaprojektować swoją własną rabatę
  • lubisz pracę w ogrodzie
  • szkoda Ci pieniędzy na zlecanie projektu ogrodu zewnętrznej firmie

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym kursie projektowania rabaty.
Jesień i zima to najlepszy czas na dokształcanie się!
Po tym kursie stworzysz rabatę swoich marzeń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *