fbpx
Loading...

Blog

Pierwsze zajęcia Akademii Ekologii

        Dziś odbyły się pierwsze zajęcia w Akademii Ekologii. Projekt sfinansowany dzięki Gminie Mrągowo, która wspiera nasze inicjatywy edukacyjne. Dzięki takim działaniom, mogliśmy zakupić potrzebne materiały plastyczne do zajęć ekologicznych. 
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z Gminy Mrągowo, w wieku 8-12 lat na warsztaty Akademii Ekologii. 

Dziś malowaliśmy farbami witrażowymi – sylwetki motyli, które później dzieci mogły zabrać ze sobą do domku i przykleić na szybie. Okazało się, iż takie zajęcia plastyczne są doskonałą propozycją na gorące, słoneczne dni. W Ogrodach nie ma mowy o nudzie, tutaj zawsze coś się dzieje. 
Prezentacja wykonanych prac. 
Piękne kolorowe motylki i uśmiechy na twarzach 🙂 i o to chodzi !!!
Po zakończeniu części warsztatowej poszliśmy na poszukiwanie prawdziwych motyli.
Nasze gąsienice, przez kilka dni strasznie urosły i zaczęły przemieniać się w poczwarkę. Niesamowite jak szybko zmieniają swą postać. 
Zostawiliśmy gąsienice w spokoju, a sami ruszyliśmy do ogrodu w poszukiwaniu kolorowych motyli. Spotkaliśmy m.in. cytrynka, bielinka oraz rusałki 
Łapanie w siatkę wcale nie było łatwe. Udało nam się “upolować” kilka okazów, które schowaliśmy szybciutko do pojemnika, w celu wypuszczenia ich w Motylarni. 
Radosne buźki 
Moment wypuszczania motyli, tu będzie ich domek przez najbliższe dni. 
Posadzimy jeszcze sporo kolorowych krzewów, aby motyle miały pod dostatkiem słodkiego nektaru. Zawiesiliśmy również karmniki dla motyli, w których umieściliśmy słodkie owoce.
A takie informacje o naszej Motylarni pojawiły się już w sieci. Trochę przesadzili z tą “jedyną w Polsce” – bo to nieprawda… ale cóż media rządzą się swoimi prawami:
Zapraszam do nas 

Inspiruję doświadczeniem ogrodniczym i pokazuję, że aranżacja ogrodu wcale nie musi być skomplikowana. Moje doświadczenie opiera się na nieustannie kontynuowanej edukacji ogrodniczej popartej wieloletnią praktyką zawodową. Jestem właścicielką Ogrodów Pokazowych na Mazurach "Ogrody Markiewicz". Zawód wykonywany: edukator ogrodnik , projektantka ogrodów. Wykształcenie: doktor nauk ekonomicznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *