fbpx
Loading...

Blog

VI Święto Róży w Ogrodach Pokazowych w Marcinkowie

7 lipca już za nami, a więc i nasz coroczny ogrodowy festiwal. W tym roku frekwencja zaskoczyła wszystkich.
Nasze Ogrody podczas Święta Róży odwiedziło około 300 osób.

Rozpoczęliśmy od zwiedzania Ogrodów “na luzie”. Wszyscy pojawiający się goście byli kierowani do Ogrodów Pokazowych, by móc odpocząć wśród natury i zobaczyć jak wiele zmieniło się przez miniony rok.

Kolejnym punktem imprezy były występy artystyczne w ogrodzie różanym. Inscenizacja teatralna w wykonaniu Teatru Insania z Mrągowa oraz występy taneczne dzieci z MDK Mrągowo były zdecydowanie gwoździem programu!

Następnie, na scenie na starszych ogrodach powitano wszystkich gości oraz rozpoczął się krótki panel dyskusyjny na temat róży, podczas którego pani architekt krajobrazu odpowiadała na pytania dotyczące tych kwiatów.

Nie zawiodły również Uniwersytety Trzeciego Wieku, które jak co roku umilały czas swoimi pieśniami biesiadnymi
i kabaretem. Występy z akompaniamentem akordeonu i gitary wprowadziły sympatyczną atmosferę do ogrodów.

Podczas imprezy można było obserwować co dzieje się aktualnie na scenie, jak również kosztować wyrobów
Koła Gospodyń Wiejskich z Marcinkowa, Bab Zielarek z Lidzbarka Warmińskiego oraz serów kozich z różnymi dodatkami. Stoiska ze swojską żywnością, ciastem, serami kozimi, wyrobami z róży i lodami przez całą imprezę były oblegane.

Dzieci również nie mogły się nudzić. Piłkarzyki, rzutki, kącik z klockami i kolorowankami, fotobudka i malowanie twarzy zdecydowanie przyciągały młodszych gości naszych ogrodów, którzy niechętnie wychodzili po skończonej imprezie.

W tym roku pogoda nam dopisała, z czego bardzo się cieszymy. Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili i zapraszamy za rok! 🙂

(Wszystkie zdjęcia w poście autorstwa pana Mariana Modzelewskiego)

Inspiruję doświadczeniem ogrodniczym i pokazuję, że aranżacja ogrodu wcale nie musi być skomplikowana. Moje doświadczenie opiera się na nieustannie kontynuowanej edukacji ogrodniczej popartej wieloletnią praktyką zawodową. Jestem właścicielką Ogrodów Pokazowych na Mazurach "Ogrody Markiewicz". Zawód wykonywany: edukator ogrodnik , projektantka ogrodów. Wykształcenie: doktor nauk ekonomicznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *