fbpx
Loading...

Blog

Wiosna, wiosna…

Zbliża się już naprawdę wielkimi krokami. Można to zauważyć nie tylko po słońcu, które coraz częściej wyłania się zza chmur, po pierwszych wiosennych ptakach odwiedzających nasze ogrody, po wracających bocianach (już w marcu pojawiają się pierwsze odważne osobniki), ale także po kwiatach, które zaczynają kwitnąć, urzekając nas swoimi przepięknymi barwami.

Jeśli posadziliśmy jesienią w ogrodzie cebulki wiosennych kwiatów, możemy dostrzec już kwitnące żonkile, szafirki czy hiacynty.
Jeśli jednak zapomnieliśmy o posadzeniu ich na jesień do gruntu, z pomocą przychodzą nam sklepy ogrodnicze, które na wiosnę prześcigają się w coraz to bardziej kolorowym asortymencie roślin. W marcu możemy kupić wiosenne kwiaty, które cudownie udekorują Wielkanocny stół, będą cieszyć oko w domu przez cały kwiecień, a gdy przekwitną będziemy mogli przesadzić je do ogrodu.

Warto wybrać się do sklepu ogrodniczego również po to, by zaczerpnąć jakąś inspirację, dowiedzieć się nowinek ogrodniczych, czy chociażby zakupić potrzebne nam do pielęgnacji ogrodu narzędzia. Każdy nowy sezon to kolejny start w ogrodzie. Ważne jest, by nie zapomnieć o kluczowych czynnościach, które powinniśmy wykonać. Taka wizyta
w sklepie ogrodniczym może nam pomóc w stworzeniu planu na najbliższe tygodnie w naszym ogrodzie.

Dodatkowo bardzo ważną sprawą w wiosennej pielęgnacji ogrodu jest zadbanie o trawnik. Od zabiegów pielęgnacyjnych wykonanych przed sezonem zależy, czy trawnik będzie gęsty i zdrowy. Do pracy można już przystąpić, gdy nie grożą nocne przymrozki poniżej -5 stopni Celsjusza, nie ma opadów śniegu oraz gleba nie jest przemarznięta.
Podstawowe czynności, jakie powinniśmy wykonać, to:
-wertykulacja gleby
-nawożenie
-dosiewanie trawy
-jeśli mamy problem z mchem na naszym trawniku, wiosna to odpowiedni moment na zastosowanie nawozów do trawników z mchem.

Przygotujmy się na nadejście wiosny jak najlepiej, w końcu to przepiękna pora roku!
Wiosna kalendarzowa nadejdzie 21. marca, a astronomiczna 20. marca o godzinie 17:15.

Inspiruję doświadczeniem ogrodniczym i pokazuję, że aranżacja ogrodu wcale nie musi być skomplikowana. Moje doświadczenie opiera się na nieustannie kontynuowanej edukacji ogrodniczej popartej wieloletnią praktyką zawodową. Jestem właścicielką Ogrodów Pokazowych na Mazurach "Ogrody Markiewicz". Zawód wykonywany: edukator ogrodnik , projektantka ogrodów. Wykształcenie: doktor nauk ekonomicznych

Comments

  • Agnieszka Krawczyk
    11 kwietnia 2018

    Nie mam ogrodu, ale staram się co roku stworzyć taki swój mały ogrodowy raj na balkonie. Kocham to. 🙂 Bardzo piękne, wręcz bajeczne jest pierwsze zdjęcie. Pozdrawiam serdecznie i życzę wspaniale budzącego się do życia ogrodu. :)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *