fbpx
Loading...

Blog

I Ekologiczny Bieg Mazurski

Nie samym ogrodem człowiek żyje 🙂 
 
Mimo, iż sama nie uprawiam sportu (ale kibicuję) to podjęłam się razem z moim Szymonem (który biega długie dystanse) zorganizowania wielkiego święta sportowego. Nasza Fundacja Inkubator Kreatywności przy dofinansowaniu WFOŚiGW w Olsztynie oraz we współpracy z CKiT Mrągowo i Klubem Biegacza Mrągowo, zorganizowała I Ekologiczny Bieg Mazurski. Dlaczego ekologiczny? A to dlatego, iż trasa przebiegała przez łąki i lasy, a biegacze mogli oddychać prawdziwym czystym powietrzem. Pogoda nam dopisała, przez cały dzień świeciło piękne słoneczko – czasami nawet było zbyt ciepło dla biegaczy, jednak na mecie oczekiwała na nich woda 🙂 oraz posiłki regeneracyjne od sponsorów. 
Bieg miał charakter charytatywny, gdyż podczas biegu prowadzona była kwesta dla chorej  Poli. 
Część zebranych pieniążków trafiła również do Nadleśnictwa Mrągowo, w celu akcji dokarmiania zwierząt żyjących w lasach mazurskich. 
 
Twarzą naszego biegu była znana aktorka z serialu “Na Wspólnej” Joanna Jabłczyńska 🙂 Zawsze uśmiechnięta, nawet gdy biegnie. 
 
Zdjęcia umieszczone w tym poście są autorstwa Pana Radosława Nysztala oraz Ewy Dolińskiej-Baczewskiej.
 
Wystartowało ponad 150 biegaczy z całej Polski oraz liczna grupa dzieci i młodzieży, w sumie około 200 uczestników. Grono kibiców było również bardzo liczne, z czego się cieszyliśmy. 
 
 
Za rok startujemy ponownie 🙂 
 
Inspiruję doświadczeniem ogrodniczym i pokazuję, że aranżacja ogrodu wcale nie musi być skomplikowana. Moje doświadczenie opiera się na nieustannie kontynuowanej edukacji ogrodniczej popartej wieloletnią praktyką zawodową. Jestem właścicielką Ogrodów Pokazowych na Mazurach "Ogrody Markiewicz". Zawód wykonywany: edukator ogrodnik , projektantka ogrodów. Wykształcenie: doktor nauk ekonomicznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *