fbpx
Loading...

Blog

Przyłącz się do liczenia motyli

    Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników motyli do przyłączenia się do naszego projektu, który ma na celu ochronę populacji motyli dziennych i nocnych. 
 
W ramach projektu w lipcu i sierpniu odbędą się liczenia motyli dziennych, jak również świecenia nocne, dzięki którym policzone zostaną motyle nocne. Każdy może przyłączyć się do tej akcji i wesprzeć nasze działania w ochronie motyli. Wystarczy tylko wydrukować kartę do liczenia motyli dziennych i poświęcić zaledwie 15 min. na policzenie poszczególnych gatunków motyli w swoim ogrodzie, na łące, czy w parku. Zanotowane informacje należy przesłać mailowo pod wskazany adres na karcie. Dane ilościowe zostaną następnie odesłane przez nas do organizacji zajmującej się ochroną motyli – Butterfly Conservation z siedzibą w hrabstwie Dorset w Wielkiej Brytanii. Świecenia nocne odbędą się na terenie okolic Marcinkowa – o dokładnym terminie poinformujemy w lipcu.  
 
Liczenia populacji motyli mają zapobiec ginięciu poszczególnych gatunków motyli w przyszłości.
 
            Projekt realizowany przy ścisłej współpracy z Butterfly Conservation z Wielkiej Brytanii oraz z Wydziałem Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.Projekt dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. 
 
 
Inspiruję doświadczeniem ogrodniczym i pokazuję, że aranżacja ogrodu wcale nie musi być skomplikowana. Moje doświadczenie opiera się na nieustannie kontynuowanej edukacji ogrodniczej popartej wieloletnią praktyką zawodową. Jestem właścicielką Ogrodów Pokazowych na Mazurach "Ogrody Markiewicz". Zawód wykonywany: edukator ogrodnik , projektantka ogrodów. Wykształcenie: doktor nauk ekonomicznych

Comments

 • liry_ck11
  14 września 2022

  Przypadkowo się tu znalazłem, pomysł liczenia motyli to świetny pomysł, ale tak głęboko schowany między tajemnicę ogrodu że chce się krzyczeć z powodu słabego upowszechnienia. Na otarcie łez dodam, że młodzieńcze zainteresowania też jakoś się zagubiły pośród grząskiego gruntu internetowego.
  Chętnie bym poznał tamte dzieła, bo stanowią więcej o tak miłej osobie niźli zasłanianie się pergolą albo donicami choćby najpiękniejszych krzewów.
  Dla mnie pośród fauny i flory pośród której wolę przebywać, zawsze na pierwszym miejscu jest człowiek i jego usposobienie.
  J.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *