fbpx
Loading...

Blog

Wyjazdy, które “inspirują ogrodniczo”.

Często nie mamy pomysłu, co dodać do naszego ogrodu, co zrobić, by jeszcze bardziej zachwycał, z pomocą przychodzą wyjazdy, które “inspirują ogrodniczo”.

Jadąc do innej części Polski lub za granicę możemy zachwycić się czymś, czego nigdy wcześniej nie widzieliśmy.
To właśnie na wyjazdach mamy możliwość poznać inne style ogrodnicze, inne kultury, inne gatunki roślin.
Z wyjazdów przywozimy najczęściej fotografie, pamiątki, ale także inspiracje, które możemy zrealizować w swoich ogrodach.

Emocje jakie towarzyszą nam podczas zwiedzania wystaw ogrodniczych w innych krajach powodują, że od razu po powrocie mamy chęć zastosować podejrzane rozwiązania u siebie. Nawet zwykłe rabaty, w zależności od kraju czy regionu w jakim się znajdują, wyglądają inaczej niż u nas. Innowacyjne rzeźby, ciekawe konstrukcje i przede wszystkim różne style, których nie spotkamy u nas w Polsce zachwycą nie tylko ogrodników.

W naszym domu jest tak samo. Już kilka razy byłam z Mamą na wystawach, m.in. Chelsea Flower Show w Anglii. Odwiedzałyśmy również ogrody botaniczne Kew Gardens w Londynie i Toronto Royal Botanical Garden w Kanadzie. Każdy z tych wyjazdów był niesamowitą inspiracją, szczególnie dla Mamy, która wdrażała nowe pomysły w życie.

Globalizacja ma miejsce nie tylko w sferze gospodarki, ale również kultury ogrodniczej. Nie bójmy się inspirować innymi krajami. Na wyjazdach poszerzajmy swoje horyzonty nie tylko te w głowie, ale także te ogrodnicze.

A żeby jeszcze bardziej Was zachęcić do czerpania inspiracji z wyjazdów, zachęcam do wejścia na naszego starego bloga, na którym publikowałyśmy zdjęcia z naszych ogrodniczych podróży!

Chelsea Flower Show 2010: http://ogrodymarkiewicz.blogspot.com/2011/03/wystawa-chelsea-flower-show-2010-cz1.html
http://ogrodymarkiewicz.blogspot.com/2011/03/wystawa-chelsea-flower-show-2010-cz2.html

Chelsea Flower Show 2016: http://ogrodymarkiewicz.blogspot.com/2016/05/chelsea-flower-show-2016.html

Toronto Royal Botanical Garden: http://ogrodymarkiewicz.blogspot.com/2012/09/toronto-royal-botanical-garden.html?q=chelsea

Kew Gardens w Londynie: http://ogrodymarkiewicz.blogspot.com/2011/06/kew-gardens-ogrod-botaniczny-w-londynie.html?q=chelsea

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *